diodinis lazeris

Aleksandrito lazeris dažnai liaupsinamas, tačiau norėdami pasirinkti lazerį plaukelių šalinimui, negalite pasikliauti tik nuogirdomis. Norime atkreipti tiek specialistų, kurie vis dar svarsto, kokį lazerį pasirinkti, tiek klientų, kurie norėtų suprasti, kokiu lazeriu šalintis plaukelius, dėmesį. Trumpai aprašysime Diodų ir Aleksandrito lazerių privalumus ir trūkumus.

Kaip Aleksandrito lazeris skiriasi nuo Diodų lazerio efektyvumu ir skausmo pojūčiu terapijos metu? Šie klausimai dažniausiai kyla susidūrusiems su šiais lazeriais.

Norint tiksliai suprasti, kaip veikia Aleksandrito ir Diodų lazeris, privalu susipažinti su selektyvios fototermolizės teorija… Bet kam reikalinga nuobodi teorija? Juk tai apsisprendimo nepakeis! Pakanka suprasti, kad lazerio spindulys naikina „taikinius“ odoje – plaukelių svogūnėlius, nepažeisdamas aplinkinių audinių. Lazerio spindulys pasiekia taikinį dėl tam tikro bangos ilgio. Aleksandrito lazerio bangos ilgis siekia 755 nm, o Diodų – net 980 nm.

Aleksandrito lazeryje naudojamas mineralinis aleksandritas. Aleksandritas yra chrizoberilo mišinys su chromo priemaiša. Šie mineralai auginami dirbtiniu būdu.

Diodų lazeriuose nėra mineralų. Jie susideda iš dviejų puslaidininkių medžiagos sluoksnių, sujungtų tarpusavyje. Veiklioji medžiaga yra galio arsenidas.

Pagrindinę lazerio kainą nulemia tai, iš ko ir kaip jis pagamintas. Kuo brangesnė jo technologinė gamyba, tuo brangesnis ir lazeris.
Tai reiškia, kad Aleksandrito lazerio kaina visada yra ir bus didesnė nei Diodų lazerio!

Kaip bangos ilgis turi įtakos efektyvumui?
Kuo ilgesnis bangos ilgis, tuo giliau šviesos pluoštas prasiskverbia pro audinį. Tai reiškia, kad Diodų lazerio taikinys yra melaninas ir hemoglobinas, o Aleksandritas veikia tik melaniną. Plaukelių augimo gylis yra skirtingas. Kai kurie plaukai auga paviršutiniškai, kiti – giliai. Tai reiškia, kad ne visi plaukeliai bus įveikti Aleksandrito lazeriu.

Diodų lazeris geriau veikia mažiau pigmento turinčius plaukelius, taip pat nėra jautrus odos fototipui – gali būti naudojamas bet kuriam iš visų šešių esamų tipų. Jo banga prasiskverbia giliau ir pašalina plaukelius, kurie dar net nepasirodė ant odos paviršiaus. Nors plaukelių klientas dar nemato, lazeris juos pasiekia ir pašalina.

Aleksandrito lazerio banga nepasiekia giliau esančių plaukelių, taip pat veiksmingiausiai veikia tik 1-2 odos fototipus, o 3-6 odos fototipą gali net nudeginti.